Minden, amit tudnia kell a fogamzásgátló javításról

Minden, amit tudnia kell a fogamzásgátló javításról

A fogamzásgátló tapasz, más néven fogamzásgátló tapasz, a fogamzásgátló hormonális formája, amely a hormonokat a bőrön keresztül szabadítva felszabadítja a terhesség megelőzése érdekében.

Egyes tapasztási viselők ezt a fogamzásgátlási formát is használják a periódusok szabályozására és a következők csökkentésére:

  • Fájdalmas, nehéz időszakok
  • premenstruációs szindróma (PMS (PMS )

Ebben a cikkben leírjuk a fogamzásgátló javítás hatékonyságát. Megvizsgáljuk a javítás előnyeit és mellékhatásait, valamint azt is, hogyan kell használni.

Mi az a fogamzásgátló javítás, és hogyan működik?

A fogamzásgátló tapasz egy vékony négyzet alakú ragasztó, amely hormonokat szállít, amikor egy személy a bőrre alkalmazza.

Mint a fogamzásgátló tabletták esetében, a fogamzásgátló javítás az ovuláció megelőzésével működik. Tojás nélkül a spermiumnak nincs mit megtermékenyíteni, tehát nem fordulhat elő terhesség.

A tapasz ugyanazokat a hormonokat tartalmazza, úgynevezett ösztrogén és progesztin, mint sok fogamzásgátló tabletta. Ezek a hormonok leállítják az ovulációt.

A tojások felszabadulásának megállítása mellett a hormonok növelik a méhnyak nyálkahártyáját, ami gátolja a sperma mozgását.

Mennyire hatékony a fogamzásgátló javítás?

A fogamzásgátló javítás hatékony módszer a terhesség megelőzésére. A Planned Parenthood szerint, tökéletes használat mellett, 99% -ban hatékony.

Ugyanakkor sok ember általában feledékeny és hibákat követ el, amikor a fogamzásgátló különféle formáit használja, beleértve a javítást. A Betegség Ellenőrzési és Megelőzési Központok (CDC) szerint tipikus felhasználással a tapasz az esetek 9% -ában nem hatékony.

A fogamzásgátló javítás helyes használata tehát elengedhetetlen. Ha az emberek nem használják megfelelően, terhesség előfordulhat.

A fogamzásgátló javítás nem akadályozhatja meg a terhességet egy személy miatt:

  • Elfelejti az új javítást minden héten
  • Bizonyos antibiotikumok szedése, például mint rifampin (rifadin) vagy izoniazid és rifampin (rifamát)
  • HIV -gyógyszerek felhasználásával
  • Griseofulvin (Grifulvin V) használatával, egy gombaellenes gyógyszeres kezeléssel
  • Bizonyos antiszizeizátor gyógyszerek szedése.
  • A Szent János sörfőzde gyógynövény -kiegészítésének használata

A fenti gyógyszerek bármelyikét szedő embereknek fontolóra kell venniük a fogamzásgátló további formájának használatát, például az óvszert. Bárki, aki hosszú távon szedi a gyógyszert, fontolóra kell vennie a másik típusú fogamzásgátlóra való váltást.

A rossz tárolási feltételek szintén csökkenthetik a javítás hatékonyságát. Fontos, hogy a foltokat szobahőmérsékleten és napon kívül tartsuk. Az embereknek nem szabad kinyitniuk a tasakokat, amíg eljött az ideje a javításnak.

Ha a tapasz egymás után néhány napig leesik, ez szintén hatástalanná teheti. Az embereknek hivatkozniuk kell a termék utasításaira, hogy megnézhessék, mit kell tenni ebben a helyzetben.

fogamzásgátló javítások

A fogamzásgátló javítás a fogamzásgátló kényelmes formája. Ahelyett, hogy minden nap tablettát szedne, az embereknek csak hetente egyszer kell cserélniük a javítást. Az emberek könnyen abbahagyhatják a javítást, ha úgy döntenek, hogy megpróbálják a terhességet.

A terhességmegelőzés mellett a fogamzásgátló javítás néhány ember számára más előnyökkel is rendelkezik, például:

  • A súlyos görcsök csökkentése
  • PMS
  • Könnyebb periódusok okozása
  • A vérszegénység megelőzése
  • A csontvékonyodás korlátozása
  • Segítség a pattanásokkal
  • A ciszták megelőzése A mellek és petefészkek
  • Bizonyos típusú rákok megelőzése

A fogamzásgátló javítás mellékhatásai

A legtöbb ember számára a fogamzásgátló javítás az A fogamzásgátlás teljesen biztonságos formája.

A fogamzásgátló tapasz azonban olyan hormonokat tartalmaz, amelyek egyes egyénekben mellékhatásokat okozhatnak. Néhány általános mellékhatás a következők:

  • Mell érzékenysége
  • émelygés
  • foltoskodás
  • Az időszakokban bekövetkező változások
  • bőrirritáció a tapasz helyén

A legtöbb mellékhatás nem tart hosszabb ideig, mint néhány hónap, a tervezett szülőiság szerint. Ha a kellemetlenség továbbra is fennáll, az orvos másfajta fogamzásgátlót javasolhat.

Fontos megjegyezni, hogy a fogamzásgátló javítás nem nyújt védelmet a szexuális úton terjedő fertőzések (STI) ellen. Az embernek a tapasz mellett mindig óvszert kell használnia, hogy korlátozza az STI átvitel kockázatát.

A Nemzetközi Journal of Women’s Health 2017. évi tanulmánya megvizsgálta a jelenlegi irodalmat a fogamzásgátló javításról.

A kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy mivel a fogamzásgátló tapasz magasabb ösztrogénszintet tartalmaz, mint sok fogamzásgátló tablettát, a vénás thromboembolia (VTE) kockázata – a vérrögök, amelyek a tüdőbe jutnak – magasabb. Hozzátették azonban, hogy összességében az abszolút kockázat még mindig meglehetősen alacsony.

Mennyibe kerül a fogamzásgátló javítás?

A fogamzásgátló javítások havi ellátása 0 és 150 dollár között van, attól függően, hogy egy személy egészségbiztosítással rendelkezik -e.

Egyes kormányzati programok, például a Medicaid, olyan pénzügyi támogatást kínálnak, amely hozzájárulhat a fogamzásgátló, például a javítás fizetéséhez.

Hol lehet beszerezni a fogamzásgátló javítást

Az ilyen típusú fogamzásgátló receptre van szükség. Egy orvos vagy nővér felírhatja a fogamzásgátló javítást.

Bizonyos területeken lehetséges a fogamzásgátló javítás közvetlenül a gyógyszerészről vagy az online vényköteles szolgáltatásokon keresztül.

Hogyan kell használni a fogamzásgátló javítást

A fogamzásgátló javítás egyszerű módja a terhesség megelőzésének. Az embernek hetente egyszer új javítást kell alkalmaznia a bőr tisztításához. A javítást a következő területeken helyezhetik el:

  • Felső kar
  • Belly
  • Külső kar
  • Butt Cheeks
  • Vissza

Az embernek meg kell nyomnia és tartani a javítást néhány másodpercig, hogy biztosítsa, hogy a helyén maradjon. A javításnak mindenféle tevékenység során a helyén kell maradnia, beleértve az úszást is.

Az embernek nem szabad öblítenie a tapaszt, mert olyan hormonokat tartalmaz, amelyek szennyezik a vízellátást.

3 hetes használat után az emberek általában egy hetet vesznek igénybe, hogy egy időszakot megengedjenek.

Azok az emberek, akik inkább kihagyják az időszakot, új javítást alkalmazhatnak a negyedik héten. Ha ilyen módon kihagyja a periódusokat, akkor a foltozás valószínűleg, különösen az első 6 hónapban.

Ki használhatja a fogamzásgátló javítást?

A fogamzásgátló javítás azoknak az embereknek szól, akik meg akarják akadályozni a terhességet. Nem védi a STI -t.

Néhány embernek kerülnie kell a hormonális fogamzásgátló bármilyen formájának használatát, ideértve azokat is, akik a következő egészségügyi problémákat tapasztalták:

  • Mellrák
  • Szívproblémák például szívroham vagy angina
  • Cukorbetegség vagy májbetegség
  • Nem kezelt magas vérnyomás rendellenességek

Azok a nők, akik tudják vagy úgy gondolják, hogy terhes lehetnek, nem használhatják a fogamzásgátló javítást.

A szoptató nőknek a szülés utáni első néhány hétben meg kell állítaniuk a tapaszt, mivel az ösztrogén hormon csökkentheti az anyatej minőségét.

A javítás nem is alkalmas a túlsúlyos vagy elhízott emberek számára, valamint a 35 év feletti dohányosok számára, ideértve azokat is, akik csak a közelmúltban hagyták el a dohányzást.

Meddig tart a tapasz hatása?

Miután egy személy abbahagyja a foltok alkalmazását, a test általában elég gyorsan visszatér a normál állapotba.

Bár a menstruáció a normál visszatéréshez eltarthat, a terhesség közvetlenül a fogamzásgátló javítás leállítása után fordulhat elő.

Összegzés

A fogamzásgátló javítás biztonságos, egyszerű és megbízható módszer a terhesség megelőzésére. Azoknak az embereknek, akik el akarják kerülni a terhességet, egyszerűen be kell tartaniuk és minden héten meg kell változtatniuk.

Alapvető fontosságú annak felismerése, hogy a javítás nem mindenkinek szól, és nem akadályozza meg a STI -t.

Azok az emberek, akik nem tudják, hogy a javítás megfelelő -e az igényeikhez, konzultáljon orvoshoz, hogy megvitassák potenciális kockázati tényezőiket és egyéb aggodalmaikat.

  • Terhesség/szülészet
  • Szexuális egészség/STD -k
  • Női egészség/nőgyógyászat

Az orvosi hírek ma szigorú beszerzési útmutatásokkal rendelkeznek és csak a szakértői áttekintésű tanulmányokból, az akadémiai kutatóintézetekből, valamint az orvosi folyóiratokból és egyesületekből származik. Kerüljük a tercier referenciák használatát. Összekapcsoljuk az elsődleges forrásokat – beleértve a tanulmányokat, a tudományos referenciákat és a statisztikákat – az egyes cikkekben, és felsoroljuk azokat a cikkek alján található források szakaszban is. Többet megtudhat arról, hogyan biztosítjuk, hogy tartalmunk pontos és aktuális legyen a

szerkesztői politika elolvasásával.

admin