Jaké jsou výhody kostního vývaru? Pro výrobu kostního vývaru lidé používají krávu, kuře a dokonce i rybí kosti.

Jaké jsou výhody kostního vývaru? Pro výrobu kostního vývaru lidé používají krávu, kuře a dokonce i rybí kosti.

Pití kostního vývaru může být prospěšné mimo jiné pro klouby a trávicí systém. Kostní vývar také obsahuje další důležité živiny, zejména minerály, odvozené z těchto tkání. To může udělat z kostního vývaru prospěšný stravovací doplněk pro mnoho lidí. Výsledkem je chutný výživný vývar.

1.

Je to velmi výživné

kosti samotné jsou bohaté na vitamíny a živiny, včetně vápníku, hořčíku a fosforu. Chrupavka.

tkáně a kosti také obsahují kolagen. Vaření kolagenu to změní na želatinu, který poskytuje tělu aminokyseliny, což jsou stavebními kameny proteinů. , protože to do značné míry závisí na typu a množství kostí a tkání, které do něj vstoupily.

Může však být nejlepší zahrnout mnoho různých typů kostí a tkání pro nejvyšší množství živin.

Kostní dřeň je bohatá na živiny, jako například:

 • Železo
 • Vitamíny A a K
 • mastné kyseliny

 • Zinek
 • Mangan

kostní vývar může poskytnout stopové množství těchto živin a mnozí tvrdí, že jeho konzumace je snadný způsob, jak tyto živiny vzít v a Forma, která se snadněji tráví.

Přidání dalších složek, jako je zelenina, do vývaru může také přidat další živiny. Může chránit klouby

kostní vývar je zdrojem želatiny, který se může v těle rozbít na kolagen. To je obzvláště důležité u kloubů.

chrupavka v kloubech má tendenci se dianol bezplatné číslo opotřebovat nebo zmenšovat nepřetržitý používání. To může přidat další stres k kloubům, které se mohou v důsledku přidaného tlaku poškodit. množství kolagenu v tkáních. To může pomoci chránit klouby před zbytečným stresem. Může to pomoci bojovat proti osteoartróze

Sloučeniny přítomné v kostním vývaru pomáhají udržovat klouby a mohou také pomoci lidem, kteří již mají osteoartrózu. Účinky kolagenu typu 2 u lidí, kteří měli příznaky osteoartrózy v kolenou. Kolagen pocházel z pojivové tkáně kuřat. Konzumace kostního vývaru může být snadný způsob, jak dodávat stejný typ kolagenu spolu s dalšími užitečnými živinami do těla.

4.

Může pomoci snížit zánět a uzdravit střevo

Některé aminokyseliny přítomné v kostním vývaru mohou být také užitečné pro trávení. Aminokyselina zvaná glutamin se zdá velmi slibná.

Jako studie z roku 2017 v aktuálním názoru v časopise v klinické výživě a poznámkách o metabolické péči pomáhá doplnění glutaminu léčit střevní bariéru v lidských a zvířecích modelech.

To může pomoci s podmínkami, jako je Leaky Gut, které dráždí slizniční obložení ve střevech a narušuje schopnost těla trávit jídlo.

Jak říká studie z roku 2017 v časopise, lidé se zánětlivým Onemocnění střev má tendenci mít v těle nižší hladiny některých aminokyselin. Pro tyto lidi může dostat další aminokyseliny do jejich stravy pomoci s některými příznaky stavu.

5.

Může pomoci spánku

Aminokyseliny v kostním vývaru mohou také podpořit lepší spánek u některých lidí. Studie z roku 2015 v časopise uvádí, že aminokyselinový glycin je bezpečná terapeutická možnost zlepšit spánek.. Pro tyto lidi může pití kostního vývaru pomocí jednoduché večeře pomoci tento glycin.

6.

Může podporovat hubnutí

kostní vývar může také pomoci zhubnout. Má vysoký obsah bílkovin, který pomáhá tělu cítit se plnější déle a podporuje omezení kalorií. Průměrný šálek základního kuřecího vývaru.

Jak vyrobit kostní vývar

obchody nesou kostní vývar, ale je také velmi snadné vyrobit doma.

Jednoduchý způsob, jak to udělat, je zachránit kosti před Další jídla. Například kuřecí jatečně upravená těla, která je kompletní s zobákem a drápy, může udělat dobrý základ pro kostní vývar.

Chcete -li vyrobit domácí kostní vývar, zkuste následující recept:

 • 1 galon vody
 • 1 unce octa
 • 3–4 Libra kostí a tkání

Vařte složky dohromady ve velkém hrnci nebo pomalém sporáku, poté se zmenší na vaření po dobu 10–24 hodin, než je necháte vychladnout. Napětí skrz tvarohový a nalijte do menších nádob pro skladování. Po vytvoření velké dávky vývaru ji uložte do menších kontejnerů v mrazáku. Podle potřeby zahřejte tyto menší nádoby a vývar vydrží déle. Kolik z jakékoli živiny bude v každé jednotlivé dávce, je obtížné předvídat. Prozatím je kostní vývar vysoce výživný nápoj, který může podporovat tělo a mnoho jeho funkcí.

 • Výživa / strava
 • Obezita / hubnutí / fitness
 • Cat 1

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents

admin